Сонливість, швидка стомлюваність, дратівливість – це знайомому кожному. Ми завжди виправдовуємо ці симптоми тим, що не виспалися, немає настрою і натхнення, не вистачає вітамінів. Але часто саме йододефіцит є причиною похмурого настрою і поганого самопочуття. Чим небезпечний дефіцит йоду для здоров'я сучасної людини? І як за допомогою натуральних засобів можна легко його заповнити. Пропонуємо розібратися і знайти вірне рішення!
Про що говорить наука?
Йод – це структурний елемент гормонів щитовидної залози. При його нестачі порушується процес утворення гормонів, що несприятливо впливає на роботу всіх органів організму. В першу чергу страждають органи серцево-судинної і сечостатевої системи, печінка та центральна нервова система. Тремтіння рук, випадіння волосся, ламкість нігтів, набряклість - перші «дзвіночки» йододефіциту. Ситуацію також ускладнює екологія.
Відомо, що за останні 20 років концентрація йоду в ґрунті знизилася втричі. Більш 1/3 населення планети живуть в умовах природного йододефіциту. В Україні 60% населення споживають йод в недостатній кількості, що пов'язано з його низьким вмістом в ґрунті й продуктах. Особливо плачевна ситуація в Закарпатській, Івано-Франківській та Львівській областях. Лише приморські південні міста України, повітря яких насичене йодом, не страждають від йододефіцу.
Оманливість симптомів
Йододефіцит не має прямих ознак, тому його складно виявити відразу. При дефіциті йоду значно знижується імунітет, через що людина часто хворіє. Ще одна ознака – набряклість обличчя, зони навколо очей, а також зниження гемоглобіну в крові. Одна з останніх стадій йододефіциту – це поява зобу, іншими словами, збільшення щитовидної залози.
Затримка інтелектуального розвитку, депресія
Дефіцит йоду провокує затримку інтелектуального розвитку у дітей і погіршує розумову діяльність у дорослих. Тому у багатьох сучасних людей проблеми з пам'яттю і швидкістю мислення. Йод активно впливає на фізичний і психічний розвиток людини, а його недолік може викликати депресивний стан.
Дефіцит йоду провокує затримку інтелектуального розвитку у дітей та погіршує розумову діяльність у дорослих. Тому багато сучасних людей мають проблеми з пам'яттю і швидкістю мислення. Йод активно впливає на фізичний та психічний розвиток людини, а його недолік може викликати депресивний стан.
Заповнюємо запаси йоду безпечно
Як бачимо, дефіцит йоду – це глобальна проблема сучасного суспільства. Але існує кілька простих, безпечних і доступних способів заповнити йододефіцит. По-перше, слід обирати правильне харчування. Вживання риби, морепродуктів та горіхів – це чудова профілактика йододефіциту. Є люди, які вживають йодовану сіль, щоб заповнити недолік цього важливого елемента в організмі. Але її корисні властивості втрачаються в процесі зберігання і термічної обробки.
Крім того, організм людини не може накопичувати йод «про запас», добова норма йоду (0,15 мг) має надходити в організм щодня. Тому лікарі рекомендують вживати спеціальні дієтичні добавки, збагачені йодом і селеном.
Фахівці ГК «Амріта», базуючись на багаторічних наукових дослідженнях проблеми йододефіциту та синтезу гормонів, розробили ефективну дієтичну добавку «Фітойод Баланс», яка є джерелом йоду в природній формі.
1 капсула «Фітойод Баланс» містить добову кількість природного йоду, оскільки до складу продукта входять екстракт і порошок ламінарії. Дієтична добавка також містить біологічно активні речовини – цинк і селен, які допомагають засвоїти йод. «Фітойод Баланс» також містить екстракт топінамбура, багатий інуліном і амінокислотами, що сприяє засвоюваності селену.
Продукт забезпечує фізіологічну добову потребу йоду, покращує функції щитовидної залози та регулює гормональний баланс. Захищає організм і щитовидну залозу від руйнівної дії вільних радикалів і несприятливих чинників навколишнього середовища.
«Фітойод Баланс» – це сила 3-х мінералів для здоров'я щитовидної залози і чудового обміну речовин кожен день!