7.02.2020

Цифрова залежність: як позбутися полону гаджетів

Як залишатися онлайн і при цьому зберегти здоров'я

Товари зі статті

Фізична форма і здоров'я людини сьогодні стали трендом. Всі вже розуміють – здоров’я залежить від того, що їмо і чим дихаємо. А от турбота про ментальне здоров'я чомусь не стоїть так гостро. Погодьтеся, «інтелектуальна їжа» – якість, кількість і форма подачі інформації, її чистота і швидкість споживання – мало кого з нас турбує. Серіальні «запої», перекуси оновленням стрічки, перенасичення новинами та, звичайно, all inlusive від соцмереж.

Дивімося правді в очі: ми поступово та непомітно отримали залежність від гаджетів. Ми не помічаємо цю залежність, а вона вже перетворилася в гумку, один кінець якої прикріплений до гаджету, а інший до нашого мозку. І чим різкіше й далі ми вимушено віддаляємося, тим з більшою швидкістю повертаємося.

Гаджет змінив не тільки нас, а й характер соціальних відносин. Скоро вже навіть гормон окситоцин буде вироблятися не з реальних обіймашок, а від віртуальних «погладжувань» у вигляді лайків і позитивних коментарів.

Ми ні в якому разі не закликаємо вас негайно позбутися «злісних» гаджетів. Ми закликаємо розумно використовувати сучасні винаходи людства та контролювати, як віртуальне життя впливає на реальне здоров'я. А допоможуть вам у цьому кілька простих, але важливих порад.

Реальне життя – поза мережею

Просто прислухайтеся до себе і коли відчуєте інформаційне передозування, зведіть контакт з гаджетами до мінімуму.

Проведіть експеримент: впродовж вихідних не використовуйте інтернет, не запускайте улюблені програми та не заглядайте в стрічку соцмереж. І навіть нічого не фотографуйте на телефон! І побачите, що небо виявиться особливо красивим, власний образ на подив стильним, люди навколо набагато цікавіші віртуальних, а зустрічний дворовий кіт дуже навіть фотогенічний.

Відмовитися від гаджетів більшості з нас важко не тільки психологічно, але ще й через м'язову пам'ять і рефлекторний рух рук, що тягнуться за гаджетами. Думати й аналізувати складно, читати довше 15 хвилин – нереально. Якщо помітили у себе ці симптоми, значить, цифрова залежність вже набута.

Гаджети – не тільки помічники, а й шкідники

Вчені підрахували, що сучасна людина в середньому використовує гаджети 6 годин на день. Досліджуючи вплив гаджетів на мозок, вчені встановили, що вони руйнують цілісність «білої речовини» мозку. А це своєю чергою знижує розумові здібності. І особливо згубний цей процес для дітей.

Втома, напруга, тривога – ці неприємні почуття після дня зі смартфоном в руках знайомі багатьом. Не дивно, що в сучасних реаліях наша нервова система іноді просто кричить SOS.

Чи варто говорити про те, як страждає зір? Ми перегортаємо стрічку і пишемо повідомлення в темряві, на ходу, коли екран трясеться перед очима, або взагалі під час прийому їжі. А потім не можемо розгледіти, що знаходиться в декількох метрах від нас. Все через надмірне напруження очей, пов'язане з постійною роботою і розвагами за комп'ютером та телефоном.

Гаджети впливають не тільки на здоров'я, але навіть на нашу красу – вони прискорюють процеси старіння шкіри. Блакитне світло екрану пошкоджує ДНК клітин, що призводить до передчасного старіння шкіри, пігментацію та її підвищеної чутливості. А постійний скролінг на смартфоні і незручна поза перед монітором призводять до утворення на шиї зморшок.

Що ж робити?

Щоб мінімізувати шкідливий вплив гаджетів на здоров'я, скористайтеся цими порадами:

  • скоротіть час користування смартфону максимум до 2 годин в день;
  • робіть невеликі перерви під час робочого дня. Через кожні 50 хвилин роботи за комп'ютером пройдіться 10 хвилин, зробіть руханку, поспілкуйтеся з колегами. Подивіться у вікно кілька хвилин, щоб ваші очі відпочили від екрана;
  • введіть для себе правило – перевіряти соцмережі не частіше 3-х разів на день в певний час. Для цього відключіть повідомлення соцмереж на телефоні. В інший час вони не повинні вас турбувати. Це ж правило введіть для месенджерів, не пов'язаних з роботою;
  • встановіть день без гаджетів, наприклад, неділя;
  • і просто перестаньте прокрастинувати за допомогою скролінгу в смартфоні ;)

Щоб запобігти згубній дії гаджетів на здоров'я, рекомендуємо допомогти своєму організму ззовні.

Натуральні продукти, створені експертами Amrita, запускають природні механізми відновлення організму, який страждає від передозування гаджетами.

Вітамінний комплекс «Магній Актив Баланс» відмінно відновлює і покращує розумову працездатність. Сприяє саме тій протидії стресу, емоційній рівновазі, яких нам всім так не вистачає. З «Магній Актив Баланс» нервова система і головний мозок отримують ті мікроелементи, без яких неможливо бадьоро вставати вранці та швидко вирішувати завдання на роботі або в інституті.

Легкозасвоювана форма риб'ячого жиру в «Омега 3 формула» неймовірно корисна не тільки для серця і шкіри, але і для нашого мозку. Адже бере участь в процесі передачі нервових імпульсів, покращує пам'ять і увагу, захищає від хвороб нервової системи. А також уповільнює процеси старіння клітин і покращує стан шкіри.

Натуральна добавка для зору «Лютеїн комплекс + зеаксантин» допоможе зменшити втому очей при тривалих зорових навантаженнях під час роботи за комп'ютером або смартфоном.

Amrita підтверджує: «Світ не руйнується, якщо ми не доступні онлайн». Але обов'язково попередьте рідних, що у вас все гаразд. Ви не потрапили в секту і вас не викрали інопланетяни. Просто ви разом з Amrita рятуєтеся від цифрової залежності.

Дізнайтесь першими про розпродаж і новинки